Wodę, jak wszystkie inne produkty podajemy dziecku po skończonym 6 miesiącu. U nas zdarzyło się jednorazowe podanie wcześniej w 5 miesiącu . Teraz jak już zaczęliśmy podawać codziennie warzywa, Kajko dostaje też wodę do picia. Niemowlę nie powinno pić nic innego poza mlekiem (matki lub modyfikowanym) oraz wody.

Butla jest do mleka i niech tak pozostanie 😉

Zaopatrzyliśmy się w Doidy Cup, kubek niekapek i bidon ze słomką.

kubek niemowlaka

Doidy Cup na razie kiepsko idzie. Zostało bardziej pogryzione i nie bardzo rozumie do czego to służy, ale będziemy próbować dalej.

Niekapek z sylikonowym ustnikiem przeznaczony dla dzieci od 4 miesiąca życia. Ma delikatny przepływ, czym przypomina trochę ssanie jak w butli. Jak mu trzymam to ładnie pije. Oczywiście próbuje sam, trochę się napije, trochę się pobawi. Ale jest na plus.

Bidon (przeznaczony dla dzieci powyżej 12 miesiąca) na razie poleży. Słyszałam, że dzieci już wcześniej się ładnie uczą z niego pić, ale u nas nie udało się zaciągnąć wody. Myślę, że 7 miesiąc to za wcześnie, ale zobaczymy później jak będzie.

Wodę podaję mineralną, niskozmineralizowaną.

niekapek 7 miesiac

Aktualizacja:

Kupiłam dwa nowe kubeczki i aktualnie głównie z nich korzystam. Pierwszy to zwykły bidon ze słomką. Ten co mieliśmy poprzednio nie nadawał się. Na słomce trzeba było nacisnąć, żeby pociągnąć, czego wcześniej nie zauważyłam. Ten ma prostą słomkę, zajęło Kajkowi chwilę, żeby z niej zaciągnął. Drugi to kubek treningowy Canpola. Jest lepszy od doidy, ponieważ posiada większe uchwyty, dzięki temu dziecko fajnie może złapać za nie. I wyprofilowane brzegi, co ułatwia picie. Oczywiście wylewa, ale z małą pomocą potrafi np. wypić pełny kubek zupy 🙂

kubek dla niemowlaka

Aktualizacja 30.10.2017 r.

Woda dla niemowląt powinna być wodą o niskim stopniu ogólnej mineralizacji (poniżej 500 mg/l). Informacje znajdziecie na każdej butelce wody, ale zrobiłam małą ściągę niektórych wód. Jeżeli nie mamy butelkowanej wody niskozmineralizowanej, lepsza będzie dobra przegotowana woda z kranu niż butelkowana woda wysokozmineralna. Równie ważne jest, aby woda miała niską zawartość sodu (zawartość sodu lub chlorków niższa od 20 mg/l ) oraz zawartość fluorków nie wyższa od 0,7 mg/l.  Wszystkie wody z zielonej ramki podałabym swojemu dziecku.

jaka woda dla niemowlaka