Znalezienie najlepszego fotelika samochodowego 15-36 kg to nie lada osiągnięcie. Wszak starsze dzieci są wybredne. Cóż jak wiadomo rodzice zwracają uwagę na bezpieczeństwo, dzieci interesuje głównie, jak fotelik wygląda. Zatem tu powstaje konflikt interesów i często dojście do porozumienia jest trudne, a jak wiadomo rodzice w tej kwestii ustąpić nie mogą. Dlatego dzisiaj przybliżymy Wam naszym zdaniem top 5 idealnych fotelików dla starszaków, które spełnią oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zatem do dzieła!

Top 1: fotelik samochodowy 15-36 kg BeSafe iZi Flex Fix i-Size

Nasza pierwsza propozycja to fotelik samochodowy BeSafe iZi Flex Fix i-Size . Otrzymał on wysokie noty w testach ADAC, bo aż cztery na pięć gwiazdek. Warto tutaj zwrócić uwagę, że montaż odbywa się za pomocą złącz IsoFix lub 3-punktowego pasa samochodowego i jest banalnie prosty. Ponadto został wyposażony w modułowy system ochrony, który zapewnia jeszcze większą ochronę. Wszystkie modele fotelików samochodowych 15-36 kg BeSafe iZi Flex Fix i-Size nie posiadają podłokietników, co pozwala wyeliminować niewłaściwe użytkowanie np. źle założony pas biodrowy, który w efekcie może prowadzić do poważnych urazów jamy brzusznej. Dla zwiększenia bezpieczeństwa fotelik posiada ochronę boczną SIP+ oraz osłonę pasów przebiegających w okolicy szyi. Zatem rodzice będą zadowoleni. A teraz to, co zadowoli dziecko. Otóż ten fotelik jest bardzo bezpieczny i samodzielnie można sterować 2-stopniową regulacją pozycji odchylenia, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę i komfort. Ponadto fotelik utrzymany jest w stonowanej, a jednocześnie bardzo modnej kolorystyce i ma opływowy kształt.

Top 2: fotelik samochodowy 15-36 kg BeSafe iZi Up X3

Nasza druga propozycja to fotelik BeSafe iZi Up X3. Jest to model trochę tańszy, a jednocześnie nadal bezpieczny. Otóż posiada wiele funkcji, które w znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo. Warto wymienić tutaj np. system ochrony bocznej, który został jeszcze bardziej udoskonalony, ponadto zagłówek i obudowa wzmocnione zostały pianką EPS. Kolejną zaletą tego modelu jest funkcja Side Impact Rotation. Otóż w momencie uderzenia bocznego ten model obraca się, dzięki temu jeszcze bardziej chroni głowę. Oczywiście również dzieciom ten model powinien przypaść do gustu. Otóż poza tym, że jest wygodny i obity miękką tkaniną, to prezentuje się również nowocześnie i można samodzielnie regulować pozycję odchylenia.

Top 3: fotelik samochodowy 15-36 kg Peg-Pérego Viaggio 2-3 Flex

Warto również przyjrzeć się modelowi Peg-Pérego Viaggio 2-3 Flex. Cieszy się on również uznaniem i jest często wybierany. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na wyprofilowany zagłówek, który został w system EPS. Otóż absorbuje on energię uderzenia i zapewnia przez to jeszcze większe bezpieczeństwo. Ponadto tył fotelika został wzmocniony przez to jeszcze dokładniej chroni kręgosłup w razie uderzenia. Posiada także ochronę boczną. Choć ten model nie prezentuje się już tak okazale to jego zaletą jest wygoda. Otóż dziecko ma w nim wiele miejsca i jednocześnie miękkie tkaniny w okolicach głowy zapewniające zwiększony komfort.

Top 4: fotelik samochodowy 15-36 kg Maxi-Cosi RodiFix AirProtect

Nasza przedostatnia propozycja to fotelik samochodowy 15-36 kg Sklep-Smile.pl Maxi-Cosi RodiFix AirProtect. Tutaj na największą uwagę zasługuje opatentowana ochrona w przypadku uderzenia bocznego. Otóż AirProtect redukuje ryzyko urazu głowy nawet o 20%! Ponadto fotelik zapewnia jeszcze lepszą ochronę pleców i bioder w przypadku uderzenia bocznego. Dziecko jest też zabezpieczone 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństw. Ten model jest również bardzo wygodny, choć prezentuje się gorzej niż modele BeSafe. Ponadto dostępna jest opcja regulacji pochylenia, co jeszcze bardziej zwiększa komfort.

Top 5: fotelik samochodowy 15-36 kg Kiddy Cruiserfix 3

Polecamy również foteliki samochodowe 15-36 kg Kiddy Cruiserfix 3. Otóż wszystkie modele zostały wyposażone w pochłaniający energię amortyzator Kiddy, który działa na 3-punktowy pas i dzięki temu chroni dziecko w razie wypadku lub gwałtownego hamowania. Ten model otrzymał również wysokie noty w niezależnych testach bezpieczeństwa. Jest on także bardzo wygodny, choć może mniej niż poprzednie modele. Natomiast wyróżnia się ergonomią i nowoczesnym kształtem, co na pewno spodoba się dzieciom.

Warto zdecydować się na jeden z fotelików z naszego zestawienia. Wszystkie one posiadają wysokiej jakości zabezpieczenia, dzięki temu są bardzo bezpieczne. Wyróżniają się również wygodą, co na pewno jest ważne dla dzieci.

 

Kategorie: Artykuły