Nie ma chyba wśród nas osoby, która nigdy nie miała swojego roweru. Dwukołowe pojazdy pozwalają przemieszczać się z miejsca na miejsce, a dla wielu osób stanowią także sposób na życie. Kto wie, może podobnie będzie w przypadku Twojego malucha? Daj mu szansę na jak najwcześniejsze odkrycie prawdziwej pasji, wybierając rowerek jako prezent na nadchodzący Dzień Dziecka!

Fenomen roweru, czyli dlaczego dwa (lub trzy) koła?

Rower to nie tylko środek transportu, ale także sposób na wyrobienie kondycji fizycznej, czy po prostu wspaniałą zabawę. Jest to także fantastyczne narzędzie do stymulacji rozwoju dziecka, które wpływa na kształtowanie się: zmysłu równowagi, koordynacji ruchowej i świadomości własnego ciała.

Nie można także zapominać o tym, jak wiele możliwości oferują rowerowe podróże. Mamy tu na myśli nie tylko sposobność zapoznania się z bliższymi i dalszymi zakamarkami otoczenia, ale także rozwój umiejętności orientacji w terenie czy wyobraźni przestrzennej. Jazda na rowerze uczy również samodyscypliny i zamiłowania do sportu, który w dobie postępu technologicznego często zostaje zepchnięty na dalszy plan.

Dzień Dziecka 2019 – tuż za rogiem

Zastanówmy się teraz nad tym, dlaczego właśnie rowerek będzie najlepszym prezentem na Dzień Dziecka. Spośród wszystkich argumentów na pierwszy plan wysuwają się takie kwestie jak: możliwość spędzenia rodzinnego czasu na łonie natury, rozwój na wielu płaszczyznach czy niska cena sprzętu dedykowanego najmłodszym. Nie bez znaczenia będzie także fakt, że rower może pomóc dziecku integrować się przez wspólną zabawę z innymi maluchami.

Więcej na https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy-439.html

Każde dziecko zasługuje na to, by nauczyć się jeździć na rowerze, dlatego warto skorzystać z okazji zbliżającego się święta i podarować najmłodszemu członkowi rodziny coś, co zapewni mu godziny frajdy!

Jaki rowerek dla dziecka?

To, jaki pojazd wybrać dla swojej pociechy, będzie w głównej mierze zależało od jej wieku, warunków fizycznych i stażu. Warto także wziąć pod uwagę preferencje młodzika – oczywiście w granicach rozsądku!

Przyjmuje się, że dzieci zdolne są do jazdy na rowerku biegowym w wieku około 2 lat, a optymalny wiek na przesiadkę na rower z pedałami to 4-6 lat. Ogniwem łączącym oba etapy w wieku młodego rowerzysty mogą być sprzęty wymagające pedałowania, wyposażone nie w dwa, lecz w trzy koła.

Rozglądając się za tego rodzaju prezentem na Dzień Dziecka, zwróć uwagę na takie sprawy jak: jakość wykonania konstrukcji, masa roweru, przekrok, wysokość siodełka i ew. możliwość jego regulacji. Przyzwoitej jakości sprzęt można kupić już za około 150 złotych.

Nie zapomnij o ochronie!

Nawet najlepszy rowerek dla dziecka nie zapewni kierującemu ochrony przed upadkiem. Ryzyko przewrotki jest także większe w przypadku maluchów, które nie do końca zdążyły jeszcze opanować sztukę jazdy na dwóch kółkach. Z tego powodu, decydując się na taki prezent na Dzień Dziecka, obowiązkowo należy do niego dołączyć ochraniacze w postaci kasku, nakolanników i ewentualnie nałokietników. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, a dobrej jakości wyposażenie pozwoli uniknąć bolesnych spotkań z podłożem lub nawet kontuzji!

Szukasz najlepszych artykułów dla dzieci? Odwiedź sklep DwaMichaly.pl

Kategorie: Artykuły